عجیب ترین میوه های دنیا

عجیب ترین میوه های دنیا


دنیای میوه ها دنیایی متنوع و شگفت انگیز است. میوه های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که از نظر ظاهر، طعم و خواص با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از این میوه ها به دلیل ظاهر عجیب و غریب خود، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کنند. در ادامه به معرفی برخی از عجیب ترین میوه های دنیا می پردازیم:

1-دست بودا (Buddha’s Hand)

2- میراکل یا میوه جادویی (Miracle Fruit)

3- خربزه شاخدار (Cucumis metuliferus)

4- میوه اژدها (Hylocereus undatus)

5-دوریان (Durio zibethinus)

6- پاپایا (Carica papaya)

7- میوه گل ساعتی (Passiflora edulis)

8- انگور برزیلی یا جابوتیکابا (Jabuticaba Fruit)

9- میوه‌ی مونسترا (Monster Fruit)

10- میوه‌ی نخل موریچ (Aguaje Fruit)

11- نونی یا توت هندی (Noni Fruit)

12- میوه‌ی درخت نان (Breadfruit)

13- فیسالیس (Physalis)

14- میوه‌ی آکبی (Akebi Fruit)

15- سیب کاستارد (Custard Apple)

اینها تنها برخی از عجیب ترین میوه های دنیا هستند. دنیای میوه ها دنیایی بی نهایت متنوع و شگفت انگیز است و هنوز میوه های عجیب و غریب دیگری در انتظار کشف هستند.

خرید میوه بصورت همه روزه توسط فروشگاه اینترنتی تادو انجام می شود.

عجیب ترین میوه های دنیا: دست بودا (Buddha’s Hand)

دست بودا (Buddha’s Hand) یک میوه مرکبات است که بومی چین و ژاپن است. این میوه به دلیل ظاهر عجیب خود، شبیه یک دست، به این نام معروف شده است. دست بودا به خودی خود خوراکی نیست، اما می توان از آن برای تزئین و یا تولید عطر استفاده کرد.

دست بودا دارای پوستی ضخیم و زرد رنگ است که به انگشتان جداگانه تقسیم شده است. این میوه معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار برداشت می شود. دست بودا دارای طعمی ترش و کمی تلخ است.

دست بودا دارای خواص دارویی نیز می باشد. این میوه به عنوان یک ملین طبیعی شناخته می شود و می تواند به بهبود هضم کمک کند. همچنین گفته می شود که دست بودا دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی نیز می باشد.

عجیب ترین میوه های دنیا: دست بودا (Buddha's Hand)
عجیب ترین میوه های دنیا: دست بودا (Buddha’s Hand)

عجیب ترین میوه های دنیا: میراکل یا میوه جادویی (Miracle Fruit)

میراکل یا میوه جادویی میوه ای است که به دلیل خاصیت تغییر طعم غذاها، به این نام معروف شده است. این میوه حاوی ترکیبی به نام برومولین است که باعث می شود غذاهای ترش، شیرین به نظر برسند. میراکل بومی آفریقای غربی است و در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان کشت می شود.

میراکل میوه ای کوچک و بیضی شکل با پوستی قرمز روشن است. این میوه دارای طعمی ترش است. با این حال، اگر میراکل را بخورید، غذاهای ترش برای شما شیرین به نظر می رسند. این اثر حدود یک ساعت طول می کشد.

میراکل می تواند برای افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که می خواهند مصرف قند خود را کاهش دهند، مفید باشد. این میوه همچنین می تواند برای افراد مبتلا به اختلالات چشایی مفید باشد.

عجیب ترین میوه های دنیا: خربزه شاخدار (Cucumis metuliferus)

خربزه شاخدار یا کیوانو (Cucumis metuliferus) میوه ای است که بومی آفریقا است و به دلیل ظاهر عجیب خود، شبیه یک خربزه با شاخ، به این نام معروف شده است. این میوه دارای طعمی شیرین و آبدار است و معمولا به صورت خام خورده می شود.

خربزه شاخدار میوه ای کروی شکل با پوستی زرد رنگ و شاخه های کوچکی است که از آن بیرون زده است. این میوه معمولاً در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برداشت می شود. خربزه شاخدار دارای طعمی شیرین و آبدار است که شبیه ترکیبی از طالبی، خیار و لیمو است.

خربزه شاخدار منبع خوبی از ویتامین C، ویتامین A و پتاسیم است. این میوه همچنین حاوی فیبر است که می تواند به بهبود هضم کمک کند.

برای خرید خربزه با ارزان ترین قیمت و تخفیف ویژه کلیک نمایید.

عجیب ترین میوه های دنیا: خربزه شاخدار (Cucumis metuliferus)
عجیب ترین میوه های دنیا: خربزه شاخدار (Cucumis metuliferus)

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه اژدها (Hylocereus undatus)

میوه اژدها (Hylocereus undatus) میوه ای است که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و به دلیل ظاهر عجیب خود، شبیه یک اژدها، به این نام معروف شده است. اژدها دارای طعمی شیرین و آبدار است و معمولا به صورت خام خورده می شود.

میوه اژدها میوه ای استوانه ای شکل با پوستی قرمز، صورتی یا زرد رنگ است که با فلس های کوچک پوشیده شده است. این میوه معمولاً در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برداشت می شود. میوه اژدها دارای طعمی شیرین و آبدار است که شبیه ترکیبی از کیوی، گلابی یا موز است.

میوه اژدها منبع خوبی از ویتامین C، ویتامین A و پتاسیم است. این میوه همچنین حاوی فیبر است که می تواند به بهبود هضم کمک کند.

برای خرید میوه دراگون ( اژدها ) از فروشگاه اینترنتی تادو کلیک کنید.

عجیب ترین میوه های دنیا: دوریان (Durio zibethinus)

دوریان (Durio zibethinus) یک میوه استوایی با طعم و بوی قوی است. این میوه بومی جنوب شرق آسیا است و در مالزی، اندونزی، سنگاپور و فیلیپین به طور گسترده ای کشت می شود.

دوریان یک میوه بزرگ، کروی است که طول آن می تواند به 30 سانتی متر و وزن آن به 5 کیلوگرم برسد. پوست آن خاردار و قهوه ای تیره است. گوشت میوه زرد کم رنگ و نرم است و دارای دانه های بزرگ است.

طعم دوریان قوی و شیرین است و اغلب به عنوان ترکیبی از پیاز سرخ شده، سیر، ماهی و عسل توصیف می شود. این میوه دارای بوی بسیار قوی است که اغلب به عنوان “بد” توصیف می شود. برخی از افراد بوی دوریان را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر آن را غیرقابل تحمل می دانند.

دوریان یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین B6، پتاسیم، منیزیم و فیبر است.

دوریان به عنوان یک غذای لذیذ در جنوب شرق آسیا مصرف می شود. این میوه اغلب به صورت تازه مصرف می شود، اما همچنین می تواند در دسرها، سوپ ها و خورش ها استفاده شود.

عجیب ترین میوه های دنیا: پاپایا (Carica papaya)

پاپایا (Carica papaya) یک میوه استوایی با طعم شیرین و بافت کره ای است. این میوه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

پاپایا یک میوه نسبتاً بزرگ است که می تواند تا 45 سانتی متر طول و 30 سانتی متر عرض داشته باشد. پوست آن سبز روشن است و در هنگام رسیدن به رنگ زرد تبدیل می شود. گوشت میوه نارنجی روشن است و دارای دانه های سیاه کوچک است.

پاپایا دارای طعم شیرین و ملایم است که اغلب به عنوان ترکیبی از خربزه، طالبی و انبه توصیف می شود. این میوه همچنین دارای بافتی کره ای و خامه ای دارد که آن را به یک میوه لذیذ تبدیل می کند.

پاپایا یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و کاروتنوئیدها است.

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه گل ساعتی (Passiflora edulis)

میوه گل ساعتی (Passiflora edulis)، که به نام پشن فروت نیز شناخته می شود، یک میوه استوایی با طعم شیرین و ترش است. این میوه بومی آمریکای جنوبی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

میوه گل ساعتی یک میوه نسبتاً کوچک است که می تواند تا 10 سانتی متر طول و 5 سانتی متر عرض داشته باشد. پوست آن زرد یا بنفش است و دارای دانه های کوچک سیاه است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای طعمی شیرین و ترش است.

میوه گل ساعتی دارای طعمی شبیه به ترکیبی از انار، تمشک و لیمو است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و آبدار دارد.

میوه گل ساعتی یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

عجیب ترین میوه های دنیا: انگور برزیلی یا جابوتیکابا (Jabuticaba Fruit)

انگور برزیلی یا جابوتیکابا (Jabuticaba Fruit) یک میوه استوایی با طعم شیرین و بافت ژله ای است. این میوه بومی برزیل است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

انگور برزیلی یک میوه کوچک، گرد است که حدود 3 تا 4 سانتی متر قطر دارد. پوست آن بنفش تیره و ضخیم است. گوشت میوه سفید یا صورتی است و دارای دانه های کوچک است.

انگور برزیلی دارای طعمی شبیه به ترکیبی از انگور، گیلاس و سیب است. این میوه همچنین دارای بافتی ژله ای و آبدار دارد.

انگور برزیلی یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

انگور برزیلی به صورت تازه مصرف می شود، اما همچنین می توان آن را در دسرها، سالادها و نوشیدنی ها استفاده کرد. این میوه همچنین برای تهیه آب میوه، ژله و شراب استفاده می شود.

عجیب ترین میوه های دنیا: انگور برزیلی یا جابوتیکابا (Jabuticaba Fruit)
عجیب ترین میوه های دنیا: انگور برزیلی یا جابوتیکابا (Jabuticaba Fruit)

حتما بخوانید: گران ترین میوه های دنیا

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه‌ی مونسترا (Monster Fruit)

میوه‌ ی مونسترا (Monster Fruit) که به نام جاک فروت، جاک میلک، یا جاک سیب نیز شناخته می‌شود، یک میوه استوایی با طعم شیرین و خامه‌ای است. این میوه بومی مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می‌شود.

میوه‌ی مونسترا یک میوه بزرگ، کروی است که می‌ تواند تا 30 سانتی‌ متر قطر داشته باشد. پوست آن سبز تیره و خاردار است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای دانه‌های بزرگ است.

میوه‌ی مونسترا دارای طعمی شبیه به ترکیبی از موز، سیب و کیوی است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و خامه‌ ای دارد.

میوه‌ی مونسترا یک منبع غنی از ویتامین‌ ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی‌ اکسیدان‌ ها است.

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه‌ی نخل موریچ (Aguaje Fruit)

میوه نخل موریچ (Aguaje Fruit) یک میوه استوایی با طعم شیرین و مغذی است. این میوه بومی آمازون است و در کشورهای کلمبیا، ونزوئلا، اکوادور و پرو کشت می شود.

میوه نخل موریچ یک میوه بزرگ، بیضی شکل است که می تواند تا 10 سانتی متر طول و 8 سانتی متر عرض داشته باشد. پوست آن سبز تیره و ضخیم است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای دانه های کوچک است.

میوه نخل موریچ دارای طعمی شبیه به ترکیبی از موز، توت فرنگی و آناناس است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و آبدار دارد.

میوه نخل موریچ یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، آهن، پتاسیم و فیبر است.

عجیب ترین میوه های دنیا: نونی یا توت هندی (Noni Fruit)

نونی یا توت هندی (Noni Fruit) یک میوه استوایی با طعم و بوی قوی است. این میوه بومی جنوب شرق آسیا است و در کشورهایی مانند هاوایی، هند، چین و مالزی کشت می شود.

نونی یک میوه بزرگ، کروی است که می تواند تا 15 سانتی متر قطر داشته باشد. پوست آن سبز تیره و ضخیم است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای دانه های کوچک است.

نونی دارای طعمی تند و ترشی است که اغلب به عنوان ترکیبی از پیاز سرخ شده، سیر، ماهی و عسل توصیف می شود. این میوه همچنین دارای بوی بسیار قوی است که اغلب به عنوان “بد” توصیف می شود. برخی از افراد بوی نونی را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر آن را غیرقابل تحمل می دانند.

نونی یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین B6، پتاسیم، منیزیم و فیبر است.

نونی به عنوان یک غذای دارویی در جنوب شرق آسیا مصرف می شود. این میوه برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها از جمله آرتریت، دیابت، فشار خون بالا و سرطان استفاده می شود.

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه‌ی درخت نان (Breadfruit)

میوه درخت نان (Breadfruit) یک میوه استوایی با طعم شیرین و بافتی شبیه به نان است. این میوه بومی آسیای جنوب شرقی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

میوه درخت نان یک میوه بزرگ، کروی است که می تواند تا 30 سانتی متر قطر داشته باشد. پوست آن سبز تیره و خاردار است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای دانه های بزرگ است.

میوه درخت نان دارای طعمی شبیه به ترکیبی از موز، سیب و نان است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و خامه ای دارد.

میوه درخت نان یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

عجیب ترین میوه های دنیا: فیسالیس (Physalis)

فیسالیس (Physalis) که به نام توت طلایی یا گیلاس زمینی نیز شناخته می شود، یک میوه استوایی با طعم شیرین و ترش است. این میوه بومی آمریکای جنوبی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

فیسالیس یک میوه کوچک، کروی است که حدود 2 تا 3 سانتی متر قطر دارد. پوست آن زرد یا نارنجی است و دارای کاسه ای کاغذی است که میوه را احاطه کرده است. گوشت میوه زرد یا نارنجی است و دارای دانه های کوچک است.

فیسالیس دارای طعمی شبیه به ترکیبی از توت فرنگی، گیلاس و آناناس است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و آبدار دارد.

فیسالیس یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

برای خرید فیسالیس با ارزان ترین قیمت و تخفیف ویژه کلیک نمایید.

عجیب ترین میوه های دنیا: میوه‌ی آکبی (Akebi Fruit)

میوه آکبی (Akebi Fruit) که به نام انگور شکلاتی نیز شناخته می شود، یک میوه استوایی با طعم شیرین و بافتی ژلاتینی است. این میوه بومی ژاپن است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

میوه آکبی یک میوه کوچک، لوله ای شکل است که حدود 10 تا 15 سانتی متر طول دارد. پوست آن بنفش تیره و ضخیم است. گوشت میوه سفید یا صورتی است و دارای دانه های کوچک است.

میوه آکبی دارای طعمی شبیه به ترکیبی از انگور، توت فرنگی و آناناس است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و آبدار دارد.

میوه آکبی یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

عجیب ترین میوه های دنیا: سیب کاستارد (Custard Apple)

سیب کاستارد (Custard Apple) که به نام شوگر اپل (Sugar Apple) نیز شناخته می شود، یک میوه استوایی با طعم شیرین و خامه ای است. این میوه بومی مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی است و در مناطق گرمسیری در سراسر جهان کشت می شود.

سیب کاستارد یک میوه بزرگ، کروی است که می تواند تا 15 سانتی متر قطر داشته باشد. پوست آن سبز تیره و ناهموار است. گوشت میوه سفید یا زرد است و دارای دانه های کوچک است.

سیب کاستارد دارای طعمی شبیه به ترکیبی از موز، آناناس و بستنی است. این میوه همچنین دارای بافتی نرم و خامه ای دارد.

سیب کاستارد یک منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این میوه حاوی مقادیر زیادی ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

این میوه هایی که در بالا اشاره کردیم جزء عجیب ترین میوه های دنیا می باشند.

برای خرید سبزیجات و خرید صیفی جات به تادو مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *